Bezzera BZ10

1068,00  (890,00  bez DPH)

  • Dvoj-okruhový espresso kávovar s pochrómovanou mosadznou hlavou Bezzera BZ10 s priemerom 58 mm
  • Rýchle zohrievanie zariadenia, medený bojler s výmenníkom tepla zabudovaným vo vnútri bojlera
  • Solídne a robustné prevedenie z nehrdzavejúcej leštenej ocele AISI 304 a vysokými nožičkami
  • Polohovateľné trysky s guľovým kĺbom na paru a horúcu vodu ovládané pákovým ventilom s ochranou proti popáleniu
  • Vyberateľný zásobník na 3 litre čerstvej vody so sacou hadičkou
  • Vibračná pumpa, dvojitý manometer na monitorovanie tlaku pri extrakcii a tlaku v bojleri
  • Odnímateľná nerezová vrchná polica na predohrev šálok ako aj spodná odkvapkávajúca miska

Popis

Bezzera BZ10 patrí medzi poloprofesionálne zariadenia. Kávovar je vybavený dvoj-okruhovým systémom, ktorý umožňuje súčasne pripravovať kávu a popritom šľahať mlieko bez poklesu tlaku v systéme.

Hlava kávovaru Bezzera BZ10

Masívna chróm-mosadzná hlava z firmy Bezzera model BZ10 je špeciálne navrhnutá tak, že nie je vyhrievaná vodou (ako napr. hlavy značky Faema), ale je vyhrievaná dvomi elektrickými článkami a termostat sa stará o rovnomernú teplotu počas extrakcie, ale aj mimo nej pri zahrievaní. Keďže označenie BZ10 je typ hlavy tak sa firma Bezzera rozhodla pomenovať model tohoto kávovaru po tejto jedinečnej hlave.

Ďalšie vlastnosti Bezzera BZ10

Medený bojler je ručne vyrobený vo firme Bezzera, má objem 1.5 litra a je skonštruovaný tak, že voda nedochádza ku kontaktu s parou. Zásobník na čerstvú vodu je vyberateľný, má objem 3l a je vyrobený z plastu. Voda zo zásobníka sa automaticky dopĺňa do bojlera pomocou hadičiek. Pri nedostatku vody v nádržke sa dopĺňanie preruší a pokiaľ dôjde aj k vyprázdneniu bojlera ohrev sa automaticky vypne.

Vibračné čerpadlo ULKA 15 bar pre dokonalý prietok vody.

Integrovane ohrievanie šálok sa stará, aby šálky boli rýchlo pripravene na použite.

Extrakcia kávy je riadená manuálne a spúšťa sa pomocou vypínača na hornej časti kávovaru. Kávovar nie je vybavený časovačom, preto je potrené extrakciu ukončiť manuálne. Na pomoc máme dvojitý manometer ktorý nám ukazuje pripravenosť kávovaru a tlak počas extrakcie.

Trysky na paru a horúcu vodu

Ramienka trysiek na paru ako aj na horúcu vodu sú upevnené pomocou guľových kĺbov pre ľahkú manipuláciu a sú vybavené gumovou ochranou proti popáleniu. Spúšťanie vody/pary zabezpečuje 360 stupňový ventil s ľahkým ovládaním.

Kryt a povrchová úprava

Medzi časti ktoré sa ľahko demontujú patrí spodná odkvapkávacia miska spolu s mriežkou, ktorá je v spodnej časti kávovaru. Vrchné nerezové kryty sú rozdelené na dve časti – samostatný vrchný kryt na nádobku s čerstvou vodou a vrchný kryt kávovaru (gril), na ktorom sú uložené šálky.

Šasi je z leštenej nehrdzavejúcej ocele AISI 304 (14301), uložené na vysokých a pevných nožičkách umožňujúcich údržbu podkladu bez potreby zdvíhania zariadenia.

Technické podrobnosti:

Výhrevný výkon: 1500w

Pripojenie na 240 V pomocou štandardnej zástrčky

Rozmery: Š: 250 mm; V: 375 mm; D: 425 mm

Hmotnosť približne 20 kg

Obsah balenia: 1 chróm-mosadzná páka, 2 sitové vložky, 1 plastový tamper, 1 čistiaca kefa, 1 čistiace slepé sito, 1 odmerná lyžica, návod na obsluhu

Nezávislé recenzie produktu

Ďalšie informácie

Hmotnosť 21 kg
Rozmery 43 × 25 × 38 cm
Farba

Leštená oceľ

Prejsť na začiatok