ECM Synchronika

2699,00  (2249,17  bez DPH)

 • Poloprofesionálny espresso kávovar s pochrómovanou mosadznou hlavou Faema E61 vylepšenou o prvky vytvorené ECM
 • Neustály ohrev hlavy cirkuláciou vody
 • Dva samostatné ohrievacie bojleri z nehrdzavejúcej ocele
 • PID regulácia teploty ohrevu vody
 • Zabudovaná časomiera extrakcie s automatickým spúšťaním
 • Rotačná pumpa
 • Polohovateľné trysky s guľovým kĺbom na paru a horúcu vodu ovládané pákovým ventilom
 • Vyberateľný zásobník na 2.9 litra čerstvej vody so sacím ventilom alebo priame napojenie na zdroj pitnej vody
 • Vrchná časť na ohrievanie šálok
 • Krátky čas zahratia stroja cca. do 10 minút s prioritou zohrievania boilera pre espresso
 • Výkonný kávovar s odporúčanou dennou kapacitou cca. 60 až 100 káv, vhodný pre náročnejšiu domácnosť, pre kanceláriu, a aj pre menšiu gastro prevádzku

Popis

ECM Synchronika je kvalitný a do detailu prepracovaný pákový kávovar. S očakávanou životnosťou desiatok rokov je špičkou vo svojej triede a možno ho považovať za ikonu životného štýlu zanieteného domáceho či poloprofesionálneho baristu.

Poloprofesionálny model ECM Synchronika je vyrobený z kvalitných komponentov, eleganciu plášťa dotvára vysoko leštená oceľ.

Detaily

Hlava kávovaru

Hlava kávovaru je je založená na legendárnom type Faema E61, ktorú firma ECM rozobrala a nahradila niektoré súčiastky za nerezové, čím ešte viac predlžili životnosť a zjednodušili údržbu a čistenie. Je neustále ohrievaná cirkuláciou vody z bojlera, a tak je zaručená konštantná teplota pri extrakcii kávy. Extrakcia sa spúšťa manuálne pomocou pákového mechanizmu a celý priebeh je plne v rukách obsluhy.

Bojler

V kávovare nájdeme dva samostatné nerezové bojleri, jeden bojler s objemom 0.75 litra na prípravu espressa a druhý s objemom 2 litre ktorý ohrieva vodu na prípravu horúcej vody a pary. Nerezový boiler (v porovnaní napr. s medeným) je považovaný za kvalitnejší napríklad aj z pohľadu oxidácie povrchu. Oba bojleri sú izolované a vnútorné rozvody horúcej vody sú vededené čo najkratšími trasami, čo významne šetrí spotrebu energie. Možnosťou je aj vypnutie parného bojlera, napríklad ak si budete pripravovať kávu bez ohrievania mlieka. Stroj je zároveň dizajnovaný tak, že ohrev menšieho boilera má prioritu, čo pomáha k rýchlejšiemu nábehu zariadenia do prevádzky. Pri nedostatku vody v nádržke sa ohrev z bezpečnostných dôvodnou vypne. O transport vody z bojlera až do šálky sa stará vysoko kvalitná rotačná pumpa ktorá je tichšia a tlakovo presnejšia ako vibračná.

Para a horúca voda

Ramienka trysiek na paru a horúcu vodu sú pre ľahšie nastavenie polohy na guľových kĺboch, pohodlné ovládanie pary a horúcej vody zabezpečuje 360 stupňový ventil. Na ochranu proti popáleniu je na ramienkach gumová ochrana. Ovláacie páčky na paru a horúcu vodu sú tvz. všesmerové joysticky s aretáciou v ktoromkoľvek smere.

Pripojenie kávovaru ECM Synchronika na zdroj vody a odpadu

Kávovar ECM Synchronika má duálny systém zásobovania vodou a odvádzania odpadovej vody. Zabudovaný zásobník má objem 2,9 l a napája kávovar pomocou ventilu na dne nádoby. Zariadenie je možné pripojiť aj na trvalý zdroj, napríklad na vodovod (odporúča sa použiť filtre alebo zmäkčovač). Odpadová miska má predpripravený vylievaci otvor a súčasťou balenia je výlevka s prípojkou na odpadovú hadicu, ktorá sa inštaluje pod odpadovú misku. Zariadenie je vybavené prepínačom zdroja vody (interný zásobník / externý zdroj) a tak možno experimentovať aj s dvoma zdrojmi vody, medzi ktorými sa dá podľa potreby prepínať jednoduchým preklopením páčky na spodnej časti kávovaru.

Display

Kávovar je vybavený PID reguláciou tepla, kde si každý bojler môžete nezávisle nastaviť na vami požadovanú teplotu. Pri spustení extrakcie sa spustí časovač a vieme ako dlho trvá extrakcia. Kávovar je vybavený aj indikáciou intervalov čistenia stroja a tak včas upozorňuje na potrebu pravidelnej údržby (čistenie stoja).

Technické parametre

Výhrevný výkon: 1200-1400 W
Pripojenie na 240 V pomocou štandardnej zástrčky
Rozmery: Š: 340mm; D: 475mm; V: 420mm
Hmotnosť približne 30 kg
Obsah balenia: 2x páky (single a double páka), 2x sitkové vložky, 1x tamper z nehrdzavejúcej ocele, 1x čistiaca kefa, 1x čistiace slepé sito, 1x odmerná lyžica, zachytávač odpadovej vody s prípojom na hadicu, návod na obsluhu.

Na stiahnutie

ECM Synchronika
ECM Synchronika Manuál

Nezávislé recenzie ECM Synchronika

Copyright

Tento popis produktu je autorsky spracovaný pre Espresso Perfetto Bratislava. Ďalšie publikovanie v celku alebo častí je výslovne zakázané.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 30 kg
Rozmery 47 × 34 × 42 cm
Farba

Leštená oceľ

Prejsť na začiatok