Quickmill Sebastiano

2399,00  (1999,17  bez DPH)

 • Poloprofesionálny espresso kávovar s pochrómovanou mosadznou hlavou Faema E61
 • Neustály ohrev hlavy cirkuláciou vody
 • Dva samostatné ohrievacie bojleri z nehrdzavejúcej ocele
 • PID regulácia teploty ohrevu vody
 • Zabudovaná časomiera extrakcie s automatickým spúšťaním
 • Rotačná pumpa
 • Polohovateľné trysky s guľovým kĺbom na paru a horúcu vodu, ovládané pákovým ventilom
 • Vyberateľný zásobník na 3 litre čerstvej vody so sacím ventilom
 • Vrchná časť na ohrievanie šálok
 • Pripojenie na zdroj pitnej vody a napojenie hadice odtok odpadovej vody
Kategórie: Značka:

Popis

Poloprofesionálny ručne skladaný pákový kávovar Quickmill Sebastiano je postavený na báze modelu Quickmill Vetrano2B LED 0995, pre Espresso Perfetto vyhotovený z kvalitnejších súčiastok, ktoré poskytujú dlhšiu životnosť kávovaru. Medzi vylepšenia modelu patrí napríklad aj náhrada pôvodných otočných kohútov na parné trysky za praktickejšie 360 stupňové ventily, pripomínajúce joystick.

Hlava kávovaru Quickmill Sebastiano

Legendárna profesionálna chróm-mosadzná manuálna hlava typu E61 s neustálou cirkuláciou vody z bojlera pre dosiahnutie konštantnej teploty pri každom použítí kávovaru. Extrakcia sa spúšťa manuálne pomocou pákového mechanizmu a celý priebeh je plne v rukách obsluhy.

Bojler

V kávovare nájdeme dva samostatné nerezové bojleri, jeden bojler s objemom 0.75l na ohrev vody používanej na prípravu kávy a druhý s objemom 1.6 litra ktorý ohrieva vodu na prípravu horúcej vody a pary. Oba bojleri sú izolované, čím sa šetrí spotreba energie a dosahuje rýchle ohrievanie a udržiavanie tepla vo vnútri bojlerov. Medzi výhody patri, že si vieme manuálne vypnúť parný bojler ak si budete pripravovať kávu bez použitia pary alebo horúcej vody.

Para a horúca voda

Ramienka trysiek na paru a horúcu vodu sú pre ľahšie nastavenie polohy na guľových kĺboch, pohodlné ovládanie pary a horúcej vody zabezpečuje 360 stupňový ventil. Ramienka sú navrhnuté tak, aby sa telo ramienka nezohrievalo, čo chráni obsluhu proti popáleniu a nedochádza tak ani k prilepeniu mlieka na trysku.

Čerpadlo

Kávovar „Sebastiano“ je vybavený rotačným čerpadlom ktoré je vyrobené z kvalitných súčiastok a ma veľmi nízku hlučnosť. Čerpadlo je manuálne nastaviteľné pomocou skrutky na pravej strane kávovaru. Skrutkou si vieme regulovať tlak pri extrakcii kávy podľa svojho uváženia.

Napojenie na zdroj vody a odpadovú vodu

Kávovar má duálny systém zásobovania vodou a odvádzania odpadovej vody. Zabudovaný zásobník má objem 3 l a napája kávovar pomocou ventilu na dne nádoby. Zariadenie je možné pripojiť aj na trvalý zdroj, napríklad na vodovod (odporúča sa použiť filter alebo zmäkčovač). Odpadová miska má predpripravený vylievaci otvor a súčasťou balenia je výlevka s prípojkou na odpadovú hadicu, ktorá sa inštaluje pod odpadovú misku. Zariadenie je vybavené prepínačom zdroja vody (interný zásobník / externý zdroj), a tak možno experimentovať aj s dvoma zdrojmi vody, medzi ktorými sa dá podľa potreby prepínať jednoduchým preklopením páčky na spodnej časti kávovaru.

Displej

Kávovar je vybavený PID reguláciou tepla, kde si každý bojler môžete nezávisle nastaviť na vami požadovanú teplotu. Pri spustení extrakcie sa spustí časovač a vieme ako dlho trvá extrakcia. Medzi technické vymoženosti patrí aj elektronické snímanie hladiny vody. Zabudovaný manometer je rozdelený na dve polovice, kde jedna časť ukazuje pripravenosť kávovaru a druha časť zobrazuje tlak pri extrakcii.

Technické parametre Quickmill Sebastiano

 • Výhrevný výkon: 800 -1400 W
 • Pripojenie na 240 V pomocou štandardnej zástrčky
 • Rozmery: Š: 330mm; V:387mm; D:490mm
 • Hmotnosť: 27 kg

Obsah balenia: 2x páky (single a double páka), 2x sitkové vložky, 1x tamper z nehrdzavejúcej ocele, 1 čistiaca kefa, 1 čistiace slepé sitko, 1 odmerná lyžica, prípojná hadica na vodoinštaláciu, návod na obsluhu.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 27 kg
Rozmery 49 × 33 × 39 cm
Prejsť na začiatok